Błąd
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 10783

czwartek, 24 maj 2018 14:15

Akcje charytatywne

Przypominamy, że trwa akcja zbierania maskotek, zabawek, gier planszowych, bajek, lalek, autek itp. dla Stowarzyszenia ,,Nadzieja" w Tuchowie. 
Przyniesione rzeczy będą wykorzystane jako fanty na loterii w czasie Wielkiego Odpustu Tuchowskiego. Dochód zostanie przeznaczony dla naszych niepełnosprawnych dzieci. Prosimy o przynoszenie ,,fantów" do pani pedagog Agnieszki Jurek, która jest koordynatorem akcji charytatywnych w szkole. 

Jednocześnie prosimy o zbieranie nakrętek, zużytych baterii, znaczków pocztowych oraz staryh telefonów, które także zostaną wykorzystane w celu zapewnienia pomocy potrzebującym. 

Pamiętajcie! DOBRO WRACA!

czwartek, 24 maj 2018 14:11

Mitologiczny sukces!

17 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły - Aleksandra Zbylut i Natalia Baran z kl. I a oraz Wojciech Mazurkiewicz z kl. I b - wybrali się pod opieką pani mgr Barbary Czosnyki do Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie na rozdanie nagród dla uczestników XII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy ,,W Kręgu Mitów i Kultury Antycznej".


Mimo niesprzyjającej pogody przedstawiciele tuchowskiego LO nie tracili dobrych nastrojów. Każdy z nich zajął bowiem wyjątkowo wysokie i bez wątpienia zadowalające miejsce:

Aleksandra Zbylut - miejsce II.

Natalia Baran - miejsce III.

Wojciech Mazurkiewicz - wyróżnienie (tuż poza podium!)


Po przyjeździe uczestnicy konkursu wraz z opiekunami zasiedli w zaciemnionej sali widowiskowej. Projektor wyświetlał przed ich oczami slajdy przedstawiające m.in. zabytki pozostałe po naszych starożytnych przodkach - Grekach i Rzymianach. Gdy przybyli wszyscy oczekiwani goście, rozpoczęła się część artystyczna przedsięwzięcia. Z balkoniku nad naszymi głowami powitał nas dostojny męski głos pana Mariusza Kolucha, który zaszczycił nas po chwili wykonaniem zrekonstruowanych z czasów starożytnych dwóch utworów – epitafium Seikilosa przy akompaniamencie pandori (instrumentu użytego zamiast kitary) oraz hymnu delfickiego (również w aranżacji własnej).


Występ, tak oryginalny i profesjonalny, na całej widowni wywołał niemałe wrażenie. Godny podziwu i uznania talent pana M. Kolucha został nagrodzony gromkimi brawami.

Tuż przed rozdaniem nagród na scenę wystąpił jeszcze zaproszony na tę okazję gość honorowy: prof. dr hab. Jerzy Styka – dyrektor Instytutu Filologii Klasycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wygłosił on przed nami poruszające przemówienie, w którym nawiązał m.in. do cennych wartości, jakie ukształtowały się jeszcze w czasach starożytnych, a które zachowały się do dzisiaj. Okazał ponadto swą aprobatę dla młodzieży zainteresowanej kulturą antyku. Dzięki nim bowiem wspomniane wcześniej wartości nie zostaną zapomniane w dobie rozwijającej się technologii.

Po wykładzie pana profesora nadeszła kolej rozdania nagród, po której to delegacja naszej szkoły, pełna zadowolenia, wróciła do Tuchowa.

Link do artykułu SCKMhttp://www.sckm.krakow.pl/final-xii-wojewodzkiego-konkursu-wiedzy-w-kregu-mitow-i-kultury-antycznej/

środa, 09 maj 2018 15:20

,,Copernicana"!

Czyżby jakaś nowa piosenka? Czyżby chwytliwa i melodyjna piosenka? Czyżby to był utwór w wykonaniu naszych utalentowanych uczniów? Otóż to! A mamy tutaj na myśli ,,Copernicanę", czyli uroczą w swej prostocie piosenkę opisującą pokrótce atmosferę naszej szkoły. :D

A to wszystko zaprezentowane zostało przez zdolne trio - wirtuoza Marka Jachera oraz dziewczęta o anielskich głosach: Veronicę Becheanu i Kingę Schabowską, uczniów klasy I a.

Serdecznie zachęcamy do wysłuchania występu naszych gwiazd, udostępnionego pod poniższym linkiem:
https://www.youtube.com/watch?v=qSRVZlKSbXU&;feature=share

wtorek, 08 maj 2018 13:19

Zdjęcia z ostatnich wydarzeń

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tuchowskiego ,,3MAJ SIĘ ZDRÓW FESTIVAL", teraz już dostępnych w Galerii. Nie licząc lokalnej działalności naszej szkolnej społeczności, upamiętniliśmy również zmagania najstarszych klas z egzaminem maturalnym, z którego fotografie także zostały już zamieszczone na stronie naszej szkoły.

wtorek, 17 kwiecień 2018 14:05

Dni Otwarte

W dniach 23-25 kwietnia (tj. od poniedziałku do środy) będą miały miejsce w naszej szkole Dni Otwarte.

 

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do odwiedzin! 

wtorek, 17 kwiecień 2018 14:01

Kosmiczna Impreza u Kopernika

W najbliższy piątek (20 kwietnia) odbędzie się w naszej szkole kolejna Kosmiczna Impreza, czyli niecodzienne wydarzenie skierowane głównie do młodzieży gimnazjalnej. 

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału!

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ZNAJDUJĄ SIĘ NA ILUSTRACJI OBOK!

W ubiegły piątek, tj. 6 kwietnia, o godz. 8:00 w sali nr 38 odbył się w naszej szkole Konkurs na Najlepszego Ucznia z Geografii.

Wyniki są już znane i wyglądają następująco:

I m - Michał Smutek z kl. 3 b 
II m - Jakub Pypeć z kl. 2 b
III m - Rafał Poręba z kl. 3 b

Serdecznie gratulujemy zdobywcom podium i życzymy dalszych sukcesów!

czwartek, 29 marzec 2018 18:54

Finał rejonowy w piłce ręcznej dziewcząt

15 marca br. w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie odbył się finał rejonowy w piłce ręcznej dziewcząt. Wzięły w nim udział trzy drużyny, w tym dzielne reprezentantki naszej szkoły. Dziewczyny miały okazję rywalizować w tym dniu z gospodarzami hali, czyli I LO, oraz zawodniczkami z Brzeska. Wyniki rozgrywek ostatecznie wyglądały następująco:


I m - I LO Tarnów
II m - LO Tuchów
III m - Brzesko

Drugie miejsce wywalczyły:

 • Izabela Jeleń
 • Weronika Adamczyk
 • Anna Was
 • Kinga Schabowska (bramkarz)
 • Karolina Karwat
 • Gabriela Hudyka
 • Wiktoria Sosnowska
 • Maja Mikrut
 • Wiktoria Dudek
 • Anna Knapik

Opiekunem drużyny była pani Dorota Kajmowicz.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia z finału są dostępne w GALERII ZDJĘĆ.

 

 

środa, 21 marzec 2018 19:19

II etap Olimpiady ZUS

W miniony piątek, tj. 16 marca, troje uczniów klasy  I a - Aleksandra Dziuban, Filip Szczepanik i Natalia Baran - miało okazję wyjechać do Krakowa pod opieką pani mgr Barbary Czosnyki w celu wzięcia udziału w II etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Odbył się on w tzw. Sali Miedzianej Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Ponad 20 drużyn reprezentujących szkoły z całego województwa o godz. 11:00 przystąpiło do rozwiązywania pisemnego testu, który składał się z 25 pytań wielokrotnego wyboru. Zadanie było o tyle trudniejsze, o ile odpowiedź na nie uczniowie musieli znaleźć w zaledwie 30 min.


Przez cały ten czas poczynania młodzieży były bacznie obserwowane m. in. przez pięcioosobową komisję, która następnie zajęła się ocenianiem prac konkursowych.

W międzyczasie uczestnicy Olimpiady wraz ze swoimi opiekunami mogli zaspokoić głód dobrodziejstwami profesjonalnie przygotowanej zastawy, a także zwiedzać zarazem multimedialną, jak i interaktywną wystawę o historii Krakowa. Niektórzy zostali nawet zaproszeni do udzielenia wywiadu lokalnej stacji radiowej i telewizji.

Ogłoszenie wyników przewidziano na godz. 13:00. Wtedy też drużyny ponownie zebrały się w Sali Miedzianej. 
Przyznane miejsca odczytywane były przez dyrektora krakowskiego oddziału ZUS, Marcina Kopcia, w kolejności od ostatniego do chlubnego pierwszego, przez co z każdą chwilą wzrastało napięcie.

Ostatecznie reprezentanci naszej szkoły wrócili do Tuchowa naprawdę dumni, zdobywszy miejsce IV.
Powiada się, że jest ono niestety tym najgorszym, ponieważ znajduje się tuż poza podium. Nikt jednak nie czuł się z tego powodu niezadowolony. Bynajmniej! Tuchowskie liceum osiągnęło sukces, który w następnym roku już planuje powtórzyć, a nawet przewyższyć.

Zdjęcia z Olimpiady niebawem będą dostępne.

 

wtorek, 13 marzec 2018 18:08

Święto Patrona Szkoły

16 marca 2018 r. będziemy obchodzić w naszym liceum święto Patrona szkoły. W tym dniu zajęcia będą odbywać się w godzinach: od 9:00 do 14:00.

 

W ramach obchodów święta Patrona odbędą się następujące wydarzenia:

> godz. 9:00 - prelekcja i wykład w auli szkolnej. Po 
                        wykładzie konkurs wiedzy o Mikołaju Koperniku. Udział 
                        w nim biorą uczniowie klas pierwszych i trzecich.

 

> godz. 9:00 - warsztaty tańca irlandzkiego w sali 
                        gimnastycznej. Udział w nich biorą uczniowie 

                        klas drugich.

 

                                                           > godz. 11:15 - 12:00 - parada św. Patryka.

 

                                                           > godz. 12:00 - 14:00 - uroczysta akademia w Domu 
                                                                                                 Kultury w Tuchowie.

Strona 1 z 3