fifi19

niedziela, 17 luty 2019 12:32

Wyjazd do planetarium w Niepołomicach

14 lutego z racji obchodów dnia patrona naszej szkoły, uczniowie naszego Liceum odbyli wycieczkę edukacyjną do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach.  Tam mieliśmy okazję wysłuchać ciekawej prelekcji na temat kosmosu oraz, siedząc w wygodnych fotelach, oglądać gwiazdy i słuchać ciekawostek na temat różnych obiektów kosmicznych. Później tego dnia, kontynuując obchody święta patrona, młodzież wzięła udział w dyskotece szkolnej.

poniedziałek, 11 luty 2019 20:30

Sukces Alberta w konkursie geograficznym

Z ogromną radością informujemy o kolejnym sukcesie ucznia naszej szkoły w konkursie geograficznym. Albert Majcher z klasy II a zajął czwarte miejsce w I-szym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej – OKAWANGO 2018/2019, którego organizatorem jest Uniwersytet Warszawski. Sukces jest tym większy, że na w/w konkurs wpłynęło kilkaset prac z całej Polski. Albert napisał pracę pod tytułem: "Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach - legendy zapisane w skałach. Program wycieczki geoturystycznej".  Przed nim jeszcze wiele pracy związanej z przygotowaniem się do II etapu, ale mamy nadzieję, że sobie świetnie poradzi.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za sukces w FINALE.

niedziela, 16 grudzień 2018 17:20

Misyjny Jarmark z Aniołami

W tym roku nasza szkoła włącza się w misyjną działalność Ojców Redemptorystów, poprzez przygotowanie bombek świątecznych w technice origami, ze sprzedaży których dochód zostanie przeznaczony na misje. Bombki będą sprzedawane na misyjnym jarmarku. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się w tą inicjatywę oraz zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w jarmarku. Wiecęj szczegółów tutaj.