Mirabelle

Mirabelle

poniedziałek, 19 listopad 2018 16:06

Upoluj swoją książkę

Uczniowie szkół średnich na terenie całego kraju mają okazję zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Honorowy patronat nad tym projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Do akcji zaproszono 1000 szkół średnich, w tym również nasze Liceum.

W ramach projektu na korytarzach szkolnych odnaleźć można specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR.

Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona otrzymujemy darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka. Akcja jest organizowana z inicjatywy Instytutu Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą e-bookową Woblink.com. Projekt ma popularyzować czytelnictwo wśród młodzieży szkolnej, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom uczniów i zachęcić ich do obcowania z literaturą w atrakcyjny dla nich sposób. Oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa ma też na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej, kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji i języka bliskich nastolatkom oraz ukazywania czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania czasu. Darmowy dostęp do końca listopada, zapraszamy do czytania, wśród proponowanych książek znajdują się bardzo atrakcyjne tytuły i z pewnością każdy odnajdzie coś dla siebie.

29 października 2018 r. dla uczczenia setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości odbył się w naszym liceum szkolny konkurs recytatorski.

Jury w składzie: Mirosława Tomasik, Iwona Sandecka, Monika Mikos wyłoniło zwycięzców: 

I miesce - Julia Opałka Ia
II miejsce - Emilia Wójcik Ib
III miejsce - Weronika Gieniec IIb

Gratulujemy!

                                                               Zdjęcia z konkursu dostępne w Galerii.

poniedziałek, 29 październik 2018 15:27

Profilaktycznie w Koperniku

25 października w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne pt. „Prawo jazdy smartfonem”. Celem warsztatów było kształtowanie dobrych nawyków, które pomagają w wyparciu tych niewłaściwych – szkodliwych, a jednocześnie pozwalają na pełny rozwój. Podczas zajęć poruszone były bardzo aktualne dla współczesnego młodego człowieka treści: uzależnienia, ochrona swoich danych i swojego wizerunku, zdrowe nawyki korzystania ze smartfonu, ceberprzemoc, celowe oglądanie pornografii, sexting. Spotkanie odbyło się przy współpracy Centrum Psychoedukacji i Pomocy Psychologicznej Arka w Tarnowie.Warsztaty przeprowadziła pani Bogna Białecka – psycholog, autorka poradników psychologicznych, Prezes Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii, współautorka portalu edukacyjnego dla młodzieży PYTAM.EDU.PL – Tylko prawda jest ciekawa.

Link do zdjęć z warsztatów: http://lo-tuchow.pl/index.php/galeria/category/532-warsztaty-profilaktyczne-prawo-jazdy-smartfonem