Wymiana w Rumunii

W dniach 7 - 10 września grupa uczniów klas drugich naszego liceum pod opieką pani Mirosławy Tomasik, wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta i Gminy Tuchów i kolegami z CKZiU, brała udział w spotkaniu miast partnerskich w Rumunii. Młodzież uczestniczyła w projekcie, którego celem jest promowanie Dziedzictwa Kultury Europejskiej. Temu zagadnieniu były poświęcone warsztaty, prezentacje tradycji i kultury regionów, z których pochodzą uczestnicy projektu. Językiem roboczym był angielski. Ponadto młodzież „Kopernika” mogła zaprezentować swoje talenty muzyczno- wokalne podczas uroczystej kolacji integrującej wszystkich uczestników spotkania. Nie zabrakło także innych atrakcji, m.in. wizyty w warsztacie garncarskim, degustacji serów owczych i innych tradycyjnych potraw na świeżym powietrzu, poznawania ciekawostek regionu Maramuresz i miasta Baia Mare. Zwieńczeniem wizyty był wspólny piknik, pieczenie kiełbasek i ognisko nad jeziorem Nistru. Pobyt w Rumunii był też okazją do zawarcia nowych znajomości i zaprzyjaźnienia się z młodzieżą rumuńską, słowacką i węgierską. Dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy organizatorom wyjazdu za tak miłą przygodę na rozpoczęcie roku szkolnego!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmików z pobytu w Rumunii!  https://photos.app.goo.gl/1oY8pYikfTda1u7r8