Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 42

Dzień św. Patryka

13 marca w naszym liceum po raz kolejny uczciliśmy Św. Patryka. Zaczęliśmy od quizu wiedzy o Irlandii i jej patronie. Zwycięzcy ustnej części quizu to Klaudia Łyda, Kinga Gomułka i Dominik Nieć z klasy II B. II miejsce przypadło w udziale Marcinowi Kurzawie, Dariuszowi Głąb i Bartkowi Bator z I C. Miejsce III zajęli Iwona Ryndak, Renata Miłkowska i Marcelina Słota z klasy I D.

Kolejnym wydarzeniem był konkurs „I am green”. Pięcioosobowe zespoły klasowe przez godzinę pracowały nad stworzeniem kostiumu na Dzień Św. Patryka, który następnie należało zaprezentować społeczności uczniowskiej i opisać w języku angielskim. Uczniowie wykazali się zarówno kreatywnością przy tworzeniu kostiumów, jak i zaawansowanym językiem angielskim. Wyniki tego konkursu: I miejsce –klasa II B, II miejsce –klasa I A, III miejsce – klasa II A.

Następnym punktem programu dzisiejszego dnia były warsztaty tańca irlandzkiego. Przeprowadziła je pani Anna Musiał z zespołu Comhlan z Krakowa, od lat zaprzyjaźniona z naszym liceum. Po warsztatach, mimo niesprzyjającej pogody udaliśmy się na paradę Św. Patryka ulicami naszego miasta. Zatańczyliśmy Wielki Taniec przed ratuszem. Mimo zmoczonych butów i zmarzniętych rąk udało nam się uczcić Św.Patryka.