Po powrocie z Francji

We wtorek 2 kwietnia wróciliśmy z wymiany francuskiej. Wzięło w niej udział 14 uczniów z klas I i II oraz trójka nauczycieli: p./ M. Gogola, p. A. Szupińska oraz M. Gądek.

Spotkaliśmy się po raz kolejny z bardzo miłym przyjęciem i ogromną gościnnością. Francja bardzo się spodobała! Realizując projekt o nazwie "Woda - zwierciadło duszy człowieka" zwiedzaliśmy m. in. muzeum Loary w Chateauneuf, płynęliśmy kanałem w Briard (śluzę zaprojektował Leonardo da Vinci). W Paryżu poznaliśmy kilka tajników muzeum kanałów. byliśmy w katedrze oraz na Wieży Eiffla. Zwiedzaliśmy oczywiście także Saint-Jean de Braye i leżący tuż obok Orlean.

Uczniowie francuscy byli bardzo serdeczni i sympatyczni, szybko nawiązali kontakt z nami. Czekamy na ich przyjazd we wrześniu, by współnie kontynuować projekt związany z wodą!

Zobacz zdjęcia w galerii .