Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 42

IX Sztafeta Pamięci Łowczówek - Zakliczyn

11.11.2011 młodzież naszego liceum brała udział IX Sztafecie Pamięci Łowczówek -Zakliczyn. Opiekę sprawowali mgr D. Kajmowicz i mgr A. Moździerz. Skład naszej drużyny: Odroniec Mateusz, Niemiec Aleksandra, Malec Kamil, Grzenia Karolina, Sołtys Dominika, Niedośpiał Mateusz, Gut Karol.

Celem było uczczenie 93 rocznicy Odzyskania Niepodległości i 97 rocznicy Bitwy pod Łowczówkiem, zamanifestowanie przez młodzież postaw i uczuć patriotycznych.

Organizatorzy: SKKT PTTK Compas przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie, Miasto i Gmina Zakliczyn, Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Zakliczyńskie Centrum Kultury we współpracy z: Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, Zarząd oddziału PTTK ,,Ziemi Tarnowskiej".

Uczestnicy : W sztafecie uczestniczyli członkowie SKKT PTTK Compass, delegacja młodzieży miasta z Węgier, reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Tarnowskiego oraz chętni do udziału w sztafecie.

Przed przybyciem drużyn na miejsce startu, uczniowie naszego liceum przygotowali ognisko, z którego ciepła skorzystala większość uczestników. Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy ruszyła sztafeta z cmentarza nr 171 w Łowczówku . Po drodze uczestnicy Sztafety oddali hołd poległym żołnierzom poprzez zapalenie zniczy na cmentarzach znajdujących sie na trasie Łowczówek -Rychwałd -Lubinka - Janowice - Zakliczyn ( cm nr 171, 188, 190, 191,192, 294).

Zobacz zdjęcia w galerii.