Dzień Patrona

W dniu dzisiejszym po raz pierwszy w historii obchodziliśmy Dzień Patrona. Uroczystość rozpoczął p. Dyrektor Zbigniew Budzik. Powitał on także wszystkich zgromadzonych na czele z dwoma astronomami z naszego regionu: p. dr. Bogusławem Wszołkiem oraz p. dr. Michałem Siwakiem, absolwentem naszego Liceum oraz emerytowaną nauczycielkę fizyki i astronomii w naszym LO, p. mgr Stanisławę Burzę, dyrektorów, nauczycieli i uczniów szkól Tuchowa i okolic. Odczytał także list od posła na Sejm RP p. dr. Michała Wojtkiewicza, który nie mógł przybyć dziś do naszej szkoły. P. Dyrektor zaprezentował krótko postać Mikołaja Kopernika a następnie odbyła się prezentacja najlepszych występów przygotowanych przez młodzież w związku z Dniem Patrona.

Zwycięzcy rozstrzygniętych w ubiegłym tygodniu konkursów w poszczególnych kategoriach zostali nagrodzeni pochwałami Dyrektora szkoły oraz dyplomami. Byli to:
- w kategorii pokaz multimedialny - Monika Skiba (Ic) i Marcin Lachowicz (IId)
- w kategorii konkurs na utwór poetycki:
I miejsce - zespół klasy IIa (Aneta Baran, Olga Budny, Paulina Duda, Paulina Szczepańska),
II miejsce - Justyna Krupa (IIb)
- w kategorii utwór muzyczny:
I miejsce - zespół z klasy Ic - Kamil Malec, Jakub Wójcik, Rafał Krużel
II miejsce - zespół z klasy Ia: Aleksandra Rosowska, Anna Nalepka, Anna Zaprzałka
oraz zespół z klasy IId: Albert Orlof, Mateusz Cup, Joanna Kos, Piotr Gabriel, Agnieszka Kańka
- Wyniki konkursu na portret Kopernika: I miejsce - Julia Wal (Ib), II miejsce - Klaudia Gut (Ic), III miejsce - Karolina Marczyk (IIc)
- Konkurs na karykaturę Kopernika:
I miejsce - Wioletta Wszołek (Ia), II miejsce - Alicja Musiał (Id), III miejsce - Monika Mikos (Ia)
- Konkurs na najlepiej ucharakteryzowaną postać Kopernika:
I miejsce - zespół z klasy Ib: Zuzanna Poznańska, Agnieszka Erazmus, Ewelina Wójcik, Beata Bochenek
II miejsce - Michał Miłkowski i Artur Boratyński (Ia)

Po części artystycznej i rozdaniu nagród obydwaj astronomowie wygłosili krótkie wykłady - p. dr Wszołek na temat światła zaś p. dr Siwak - zaprezentował swoją dotychczasową pracę.

Dzień Patrona zakończyła piosenka w wykonaniu Moniki Szostek (IIIe) z zespołem w składzie: Adrian Sawicki, Karol Schabowski, Artur Boratyński, Jakub Wójcik.

Zobacz zdjęcia w galerii.