Powtórny pogrzeb Mikołaja Kopernika

W dniach 21-23 maja 2010r. delegacja naszej szkoły brała udział w Ogólnopolskim Zjeździe Szkół Kopernikowskich w Olsztynie.

Głównym celem wizyty był udział w uroczystej mszy św. pod przewodnictwem Prymasa Polski arcybiskupa Józefa Kowalczyka we fromborskiej katedrze - symbolicznym pogrzebie Mikołaja Kopernika w dniu 22 maja 2010r.

Niezwykle wzruszająca była chwila, gdy poczet sztandarowy w składzie: Dominika Hawrylak, Damian Kawa i Agnieszka Witek (uczniowie klasy IId) stanął przed trumną Mikołaja Kopernika - patrona liceum.

Na uroczystości zostaliśmy zaproszeni przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. M. Kopernika w Olsztynie, organizatora zjazdu, w którym brało udział 26 szkół z całej Polski i jedna szkoła z Litwy.
Gospodarze przygotowali nam gorące przyjęcie i niezwykle ciekawe atrakcje. Zwiedziliśmy: Muzeum Warmii i Mazur (gotycki zamek Kapituły Warmińskiej w Olsztynie), Wzgórze Katedralne we Fromborku i promenadę Zalewu Wiślanego oraz zamek biskupów warmińskich w Lidzbarku.

Przeniesienie się choć na chwilę w czasy Kopernika pozostawi na długo piękne wspomnienia.

Zobacz zdjęcia z uroczystości w galerii .