Wymiana z Niemcami

W dniach od 20 kwietnia do 28 kwietnia 2004 r. będziemy gościć w naszym partnerskim gimnzjum w Illingen w Zagłębiu Saary.

Udajemy się tam pociągiem w grupie 20 osobowej (18 uczniów + 2 nauczycieli). Droga nasza wiedzie przez stolicę Niemiec- Berlin, dalej przez Mannheim do Homburgu i Illingen.

Program naszego pobytu będzie związany m.in. ze zbliżającym się wejściem Polski do struktur Unii Europejskiej.

Będziemy zwiedzać okolice Illingen i Saarbrücken. Poznamy warunki szkolne gimnazjum.

Gospodarze mają przygotowane dla nas niespodzianki związane z programem ale nie chcą nam ich teraz w pełni zdradzić.

Wszyscy uczestnicy wymiany będą gośćmi niemieckich rówieśników w ich domach rodzinnych.

Będzie wiele okazji aby porozmawiać po niemiecku.

Wsparcia finansowego w naszym wyjeździe udzieliła nam Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży w Warszawie.