Wygrana w Konkursie Wiedzy o Niemczech

Dnia 14 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Tuchowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Niemczech, w którym uczestniczyli uczniowie z: ZSP Tuchów, LO Tuchów, Liceum w Gromniku. Uczniowie naszej szkoły zajęli w nim czołowe miejsca:
- miejsce I - Anna Kazana (kl. IId)
- miejsce II - Katarzyna Hołda (kl. IIb)
- miejsce V - Konrad Nowak (kl. IIa).

Gratulujemy! :) Zobacz w galerii zdjęcia z konkursu udostępnione przez p. Łukasza Galasa z ZSP .

A oto informacja przesłana nam przez organizatora konkursu:

14 kwietnia b.r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Tuchowie odbył się Międzyszkolny konkurs wiedzy o Niemczech. W konkursie, oprócz uczniów ZSP, udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku oraz Liceum Ogólnokształcącego w Tuchowie. Łącznie do konkursu zgłosiło się 48 uczniów. Tak duże zainteresowanie konkursem bardzo mile zaskoczyło organizatorów.

Konkurs był kierowany do uczniów interesujących się historią, geografią, polityką, gospodarką, kulturą Niemiec oraz samym językiem niemieckim. Składał się on z części pisemnej oraz ustnej, do której przeszła siódemka uczniów z największą ilością punktów po etapie pisemnym.
Część pisemna przeprowadzona została w języku polskim. W 6-rundowej części ustnej uczestnicy mieli do wyboru pytania w języku polskim, za 1 pkt, za 2 pkt. (teoretycznie trudniejsze) – również w języku polskim, oraz za 4 pkt. w języku niemieckim, na które należało odpowiedzieć także w tym języku.

Zwyciężczynią konkursu została fantastycznie finiszująca w etapie ustnym Anna Kazana z tuchowskiego ,,Kopernika”, która po części pisemnej zajmowała 3 miejsce.
Na 2 miejscu uplasowała się jej szkolna koleżanka Katarzyna Hołda (po części pisemnej druga). Honoru ZSP broniła do samego końca Monika Bolek z 2 LO (po części pisemnej pierwsza), która ostatecznie zajęła 3 miejsce.
Na uwagę zasługuje również wynik Malwiny Padoł, uczennicy ZSOiZ w Gromniku, która w etapie ustnym zdobyła aż 12 punktów (tylko Anna Kazana zdobyła więcej – 13), i to pozwoliło jej awansować na miejsce 6 w klasyfikacji generalnej.

Organizatorzy gratulują wszystkim uczestnikom zdobytej w trakcie przygotowań do konkursu wiedzy, laureatom dziękujemy za ich wolę walki oraz zaangażowanie w finale, dzięki czemu do samego końca nie brakowało emocji.

Serdeczne podziękowanie dla Dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tuchowie za pomoc w organizacji konkursu, za objęcie patronatu nad konkursem oraz za ufundowanie wspaniałych nagród.

Łukasz Galas