Dzień Papieski - przyszliśmy zaś!

W 29 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w naszej szkole odbyła się akademia "Nadszedł świt poranka" przygotowana przez młodzież pod kierunkiem ks. P. Sobczaka. Przypomnieliśmy sobie w niej poprzednie akademie z okazji Dni Papieskich, rocznicy śmierci Jana Pawła II ("Nie przeminiesz cały", "Papież życia i miłości") oraz koncerty przybliżające nauczanie Papieża-Polaka ("Kolęda tuchowska na początek tysiąclecia", "Ślady miłości - zbudujmy lepszy świat", "Cztery żywioły - mini spektakl o maxi sprawach"). Obejrzeliśmy także krótki film o domu dziecka w Limuru w Kenii, gdzie żyje adoptowana przez nas 12-letnia Alice. Tak oto po raz kolejny podjęliśmy myśl Karola Wojtyły – Jana Pawła II filozofa i papieża, który mówił, że zrozumienie człowieka jest kluczem do zrozumienia rzeczywistości.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i prezentację tego montażu

Zobacz zdjęcia w galerii.