Oliwia Michalik (IIc) na UJ

Oliwia Michalik z klasy IIc została wytypowana przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie do wzięcia udziału w dniach od 20 do 29.08.2006 w organizowanym przez Uniwersytet Jagielloński projekcie "Poławiacze Pereł". Program jest adresowany do najzdolniejszej młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem jest zachęcanie uczniów do intensywnej pracy nad rozwojem swojej wiedzy i zainteresowań.
Oliwia uczestniczyła w zajęciach kampusu medyczno - przyrodniczego.
Oto refleksja samej zainteresowanej na temat obozu:
Uniwersytet Jagielloński po raz pierwszy w tym roku zorganizował Szkołę Letnią dla 43 uczniów klas drugich szkół ponadgimnazjalnych z województw małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i podkarpackego. W czasie jej trwania uczestniczyliśmy w warsztatach naukowych i artystycznych oraz w treningach psychologicznych.Młodzież była podzielona na 3 grupy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.Kampus społeczno-humanistyczny miał za zadanie zredagowanie i wydanie gazetki "Perłopław". W ramach kampusu nowych technologii uczniowie zapoznawali się ze sposobami interpretowania współczesnych badań astronomicznych. Natomiast kampus przyrodniczo - medyczny, w którego zajęciach uczestniczyłam, poznawał metody opisywania zjawisk zachodzących w przyrodzie, które mają znaczenie dla człowieka. Zajęcia były bardzo ciekawe i pełne niespodzianek. Dzięki wyjazdowi na Szkołę Letnią wiele się nauczyłam, zawarłam nowe przyjaźnie i poznałam tradycje i kulturę regionów, z których pochodzą "Perełki". Udział w programie "Poławiacze Pereł" był podarunkiem dla uczniów od starostw lub samorządów."

Składamy Oliwii serdeczne gratulacje! Kto ją zastąpi w przyszłym roku?
Zobacz zdjęcia w galerii.