"Tommy" z Illingen w Tuchowie

Podczas pobytu w Tuchowie szkolnej orkiestry i chóru z Gimnazjum w Illingen odbyły się dwa koncerty. Zespół niemiecki wystąpił na uroczystości otwarcia wieży widokowej na Brzance w sobotę 17 .06 a następnie 18.06.2006 w Domu Kultury zaprezentowal rock operę "Tommy".

Bardzo dobre wykonanie, wspaniały chór, efekty wizualne i dźwiękowe oraz... przywieziony z Niemiec sprzęt zachwyciły licznie zebraną publicznośc.
Gościom podziękowania złożyli w imieniu organizatorów: pan Ryszard Wrona, przewodniczący Rady Miejskiej Tuchowa, dyrektor Domu Kultury, p. Janusz Kowalski, p. Jan Gładysz.
Tłumaczyła p. J. Lenard-Łazarek.

Na zakończenie koncertu chór niemieckich uczniów żywiołowo zaśpiewał po polsku ludową piosenkę "Kukułeczka kuka" oraz "Gaude Mater Polonia" wywołując ogromne wzruszenie wśród publiczności, wśród której znaleźli się m.in. pan Peter Blaskevitz, p. Dyr. Z. Budzik, nauczyciele i uczniowie naszego LO, władze miasta i mieszkańcy Tuchowa.

Dziękujemy za Wasz przyjazd i wspaniałe koncerty!
Wkrótce zdjęcia.