10 lat partnerstwa z Illtalgymnasium w Illingen

Wczoraj 15.09.2005 uroczyście obchodziliśmy 10-lecie wymiany szkolnej z Illtalgymnasium w Illingen. Honorowymi gośćmi byli: Pan Peter Blaskewitz i Pani Ulrike Adler – nauczyciele z Illingen wraz z młodzieżą, Burmistrz Tuchowa- mgr Mariusz Ryś i była dyrektor szkoły pani mgr Maria Maniak. Nie zabrakło również nauczycieli uczących w liceum i naszych uczniów oraz ich rodziców. Dyrektor szkoły oraz Burmistrz Tuchowa wygłosili krótkie przemówienia, dziękując wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego jubileuszu a zwłaszcza panu mgr. Janowi Gogoli - nauczycielowi języka niemieckiego, który od samego początku organizuje tę wymianę. W części artystycznej Basia Gładysz zagrała koncert na fortepianie: Scaralatti – sonata f- moll i Polichinello - „Villa Lobos” . Krótka prezentacja multimedialna przypomniała na zdjęciach 10-letnią historię a na koniec koncertował zespół “Przeciwfaza” w składzie: Tomasz Zagórski- wokal , gitara solowa, Jakub Kusek- gitara rytmiczna, Piotr Wróbel- gitara basowa, Paweł Osika (gościnnie)- perkusja. Owacjom nie było końca. Po części artystycznej, rodzice przygotowali pyszną kolację. Serdeczne podziękowania składamy na ręce rodziców, którzy przyjmują w swoich domach naszych gości i troskliwie się nimi opiekują już od 10 lat.

Zdjęcia możesz zobaczyć w galerii