II Orszak Trzech Króli

II TUCHOWSKI ORSZAK TRZECH KRÓLI 2019

Z UDZIAŁEM UCZNIÓW TUCHOWSKIEGO LICEUM

6 stycznia  ulicami Tuchowa przeszedł II Orszak Trzech Króli. Nie zabrakło w nim uczniów naszego Liceum, którzy z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali swoje talenty. Tym razem wcielili się w postacie z dworu Heroda. Scena została usytuowana przed bramą Ratusza. Trzej Królowie spotkali na swojej drodze nienawistnego Heroda, który próbował zatrzymać wszystkich w swoim pełnym pychy, złości i zazdrości pałacu. Królowały tam bowiem bogactwo i próżność, zaślepiające oczy tam żyjących. W tym roku Orszakowi Trzech Króli towarzyszyło hasło „Odnowi oblicze ziemi”, nawiązujące do 40. rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

Opiekę nad uczniami sprawowały: mgr Mirosława Tomasik, mgr Anna Szymańska, mgr Monika Mikos.

Przedstawiamy listę osób najważniejszych czyli odtwórców wszystkich ról w spektaklu. Bardzo im dziękujemy za solidną pracę, cierpliwość oraz godną podziwu wytrwałość na mrozie i w śniegu!!! Gratulujemy – wspaniale reprezentowaliście nasze Liceum.

Herod - Adrian Chajec

Herodiada - Natalia Baran

Dworzanin - Damian Kupiec

Doradca Heroda - Jakub Jabłoński

Diablica -  Natalia Słowik

Strażnik - Kacper Sajdak

Tancerki - Julia Odroniec, Monika Sikorska, Izabela Lipka

Zapraszamy do oglądania zdjęć z Orszaku Trzech Króli.