Powrót z Francji

W dniach od 3 do 10 listopada 2018 r. grupa uczniów naszego liceum pod opieką pań Małgorzaty Gądek, Anny Szymańskiej i Mirosławy Tomasik przebywała z wizytą w Saint-Jean de Braye we Francji.

Spędziliśmy niezwykły tydzień, pełen wrażeń i nowych doświadczeń. Zwiedziliśmy Paryż i Orlean, zaprzyjaźnione z nami od 1998 roku francuskie liceum Gaudier-Brzeskiego, gdzie przyjęła nas pani Carole Bonneau, nauczycielka języka francuskiego, organizatorka wymiany polsko-francuskiej z naszym liceum. Uczestniczyliśmy w uroczystym otwarciu Alei Tuchowskiej i odsłonięciu rzeźby Światowida wykonanej przez krakowskich artystów. Spędziliśmy cały dzień z francuską młodzieżą - odbyły się wspólne tańce, gry, śpiewy i smażenie naleśników. Nawiązaliśmy przyjaźnie, które, miejmy nadzieję, pozostaną na zawsze. Gościnność i otwartość rodzin, u których przebywaliśmy, sprawiła, że nie chcieliśmy wyjeżdżać. Już marzymy o tym, żeby odwiedzić ich ponownie!

Zobacz zdjęcia z pobytu w galerii.