Sukces w Konkursie Piosenki Francuskiej

10 czerwca 2016 w IV LO w Tarnowie odbył się XVIII Konkurs Piosenki Francuskiej. Wzięły w nim udział dwa zespoły z naszej szkoły.

Alicja Kukułka, Daria Rogozińska (śpiew), Konrad Łącki (gitara) z klasy IIc zajęli 2 miejsce. Wykonali oni piosenkę Louanne "Avenir".

Kinga Stańczyk i Aneta Smoleńska z klasy Ia wyśpiewały III miejsce piosenką "Mon coeur survivra pour toi". To francuskojęzyczna wersja piosenki z filmu "Titanic".

Obydwa zespoły wykonały swoje piosenki żywiołowo, otrzymały ogromny aplauz i wysokie oceny jury, w składzie którego był m.in. prof. Wacław Rapak z Instytutu Filologii Romańskiej PWSZ w Tarnowie oraz wykładowca języka francuskiego w tejże uczelni mgr Carine Debarges-Dusza. Ocenie podlegał poziom muzyczny piosenki oraz opanowanie języka. Jak stwierdziło jury tegoroczne występy stały na wyjątkowo wysokim poziomie. Tym bardziej cieszy sukces naszych uczniów!

Serdeczne gratulacje dla występujących zespołów!

02