Wycieczka do Wielkiej Brytanii

Atrakcyjna  wycieczka ,  Amsterdam -Szkocja - Anglia!

Liczba miejsc jest ograniczona, informacje u p. Anety Szupińskiej

 


Termin: 22.05.2016 – 29.05.2016                CENA: 1599 zł     

 

                                                   RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI: 

         

1 DZIEŃ - wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach popołudniowych. Przejazd przez Niemcy, Holandię do Amsterdamu.    

2 DZIEŃ - przyjazd do AMSTERDAMU. Spacer po mieście: Stare Miasto ze swoimi licznymi i malowniczymi kanałami, Plac Dam przy którym stoi Pałac królewski i Stary Kościół rodziny królewskiej. Zaokrętowanie na promie ok. godziny 17-tej. Nocne przepłynięcie do Newcastle. Kabiny 4-osobowe.

3 DZIEŃ - śniadanie z prowiantu biura. Przypłynięcie do Newcastle.  Przejazd do Stirling z piękną średniowieczną starówką i zamkiem. Nieopodal zobaczymy też Wallace Monument – wieżę widokową stojącą w miejscu,  z którego wielki bohater szkocki William Walece dowodził wojskami szkockimi Przejazd do rodzin na obiadokolację i nocleg.

4 DZIEŃ - śniadanie, przejazd do Fort William, widok na Ben Nevis – najwyższy szczyt w Wielkiej Brytanii. Przejazd przez Glencoe – najgłębszy wąwóz w Szkocji siedzibę słynnego szkockiego klanu Mc'Donaldów. Przejazd w nieodległą, górską dolinę, gdzie umieszczono scenerię słynnej, czarodziejskiej szkoły Hogwarth z filmu Harry Potter. Niedaleko znajduje się również trasa nie mniej słynnego pociągu do Hogwarthu. Następnie wizyta nad pełnym oceanem w okolicach Loch Morar, najgłębszego jeziora Szkocji. Po nasyceniu się widokiem oceanu przejazd górskimi wąwozami w okolice Stirling. Po drodze przejeżdżamy przez krainę słynnego Rob Roya – Trossachs. Powrót do rodzin na obiadokolację i nocleg.

5 DZIEŃ  - śniadanie, przejazd do  EDYNBURGA – stolicy Szkocji. Tam zwiedzamy m. in. Hollyrood Palace, Nowy Parlament, Royal Mile, katedrę St. Gile`s,  Edinburgh Castle, Scott Monument.  Obiadokolacja.  Nocny przejazd do Londynu.

6 DZIEŃ  - śniadanie z prowiantu biura. Zwiedzanie Londynu: dzielnica CITY: Katedra Św. Pawła, London Bridge, Tower of London, Tower Bridge spacer po Dokach Św. Katarzyny, Muzeum Historii Naturalnej. Przejazd na obiadokolację i nocleg do rodzin.            

7 DZIEŃ  - śniadanie. Dalsze zwiedzanie Londynu:  budynki Parlamentu z słynną wieżą zegarową na której zawieszony jest symbol Londynu – dzwon Big Ben, Westminster Abbey, Whitehall, Downing Street, Budynki gwardii konnej, St. James’s Park, Buckingham Palace, The Mall. Trafalgar Square, National Gallery, Leicester Square. Powrót do autokaru w godzinach wieczornych. Przejazd do Dover – przeprawa promem lub eurotunelem do Calais. Przejazd w kierunku Polski.

8 DZIEŃ  - powrót do kraju w godzinach popołudniowych.

 

CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:

- realizację programu wycieczki;

- 5 śniadań: 3 u rodzin + 2 z prowiantu biura, 4 obiadokolacje: 3 u rodzin, 1 typu fast-food (restauracje typu Mc'Donald's, Pizza Hut); 3  packed lunche u rodzin;

- 3 noclegi u rodzin brytyjskich (od 2 do 5 osób u jednej rodziny);

- 1 nocleg na promie w kabinach 4-osobowych;

- ubezpieczenie NNW i KL;

- przeprawa promowa Amsterdam – Newcastle, Dover - Calais (prom lub eurotunel);

- przejazd autokarem turystycznym (WC, klimatyzacja, barek, DVD);

- opiekę pilota.

 

CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz przejazdów komunikacją miejską ok. 75 GBP osoby do 16 roku życia, 90 GBP osoby powyżej 16 roku życia oraz obiadokolacji na promie - proszę zaopatrzyć się we własne wyżywienie na czas przeprawy promowej. Świadczeń nie ujętych w programie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów i po muzeach. Istnieje możliwość wynajęcia przewodnika lokalnego za dodatkową opłatą.

 

UWAGA: Program jest ramowy i może ulec zmianie. Szczegóły programu ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zabytków i po muzeach. Istnieje możliwość wynajęcia przewodników lokalnych za dodatkową opłatą.

Cena skalkulowana dla grupy 40 uczestników + 4 opiekunów. 

 

Biuro Turystyczne TRAVEL ART Hanna Durkacz
1 Maja 3-5, 45-068 Opole tel/fax 077/4546065, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.