Sukces naszego absolwenta Krzysztofa Maniaka!

Międzynarodowe jury przyznało tuchowskiemu artyście nagrodę główną w konkursie Artystyczna Podróż Hestii – miesięczną rezydencję artystyczną w Nowym Jorku. Zwieńczeniem odbytej rezydencji będzie wystawa prac laureata zorganizowana jesienią 2015 roku w Warszawie.


Laureat pierwszej nagrody – Krzysztof Maniak, student Wydziału Intermediów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie – pojedzie do Nowego Jorku, a z pobytu przygotuje fotorelację. Został nagrodzony za cykl fotografii cyfrowych.
W uzasadnieniu członkowie jury napisali:Nagrodę przyznajemy za konsekwentną i oryginalną postawę twórczą, za świadome korzystanie z najlepszych wzorców sztuki awangardowej XX wieku, wpisanej w najbardziej egzotyczny i niezdobyty dla niej obszar, jakim jest polska wieś. Nagradzamy artystę, który, mimo młodego wieku, wypracował własny, odrębny język wypowiedzi artystycznej: wyciszony, skromny, a jednocześnie wywrotowy. Jego subtelne akcje bez publiczności, fotografie i filmy wskazują na jedną z możliwych i ekscytujących dróg rozwoju dla polskiej sztuki współczesnej, jaką jest praca na wsi, blisko lokalnej społeczności i wobec natury.

To już po raz 14. jury konkursu Artystyczna Podróż Hestii nagrodziło najlepsze prace konkursowe studentów szkół artystycznych w Polsce. Tegoroczna edycja odbyła się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wywiad Elżbiety Moździerz z artystą można znaleźć w Kurierze Tuchowskim – [zobacz]
Strona konkursu: www.artystycznapodrozhestii.pl
Fot. www.artystycznapodrozhestii.pl
Źródło: wprost.pl

 

Informacje podajemy za tuchow.pl