Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 97

„Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów”

„Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów”. Pod takim hasłem w bardzo miłej atmosferze odbyło się 13 listopada 2014 spotkanie uczniów naszej i izraelskiej szkoły.Uczniowie spontanicznie reagowali na wspólne zajęcia i zabawę. W trakcie warsztatów mieli okazję poznać historię dwóch narodów polskiego i żydowskiego, kulturę, a przede wszystkim zapoznać się nawzajem. Największe emocje wzbudził mecz piłki siatkowej, który zakończył się wynikiem 2-0 dla nas. Polonez oraz narodowy taniec żydowski sprawiły, że młodzież świetnie się bawiła wspólnie tańcząc. Po zakończeniu wizyty w naszej szkole młodzież izraelska udała się do Zbylitowskiej Góry pod pomnik pomordowanych w czasie II wojny światowej. Odbyła się tam wspólna uroczystość oddania hołdu tym, którzy zginęli, odmówiona została modlitwa za zmarłych, złożono kwiaty, zapalono znicze. W tej uroczystości wzięła udział delegacja naszych uczniów.

Opracowała: mgr Barbara Czosnyka

 Zdjęcia znajdują się tutaj.

P.S. Dziękujemy bardzo za zorganizowanie spotkania z młodzieżą z Izraela p. prof. Barbarze Czosnyce, która włożyła w to bardzo dużo trudu. 

UCZNIOWIE